Lägenheten har ett stort vardagsrum med tillgång till en terrass med havsutsikt, ett fullt utrustat kök, ett komplett badrum och tre sovrum, varav ett på översta våningen med tillgång till ett trevligt område med grill. Komplexet är omgivet av vackra trädgårdar.
Lägenheten ligger mycket nära stormarknader, restauranger och alla nödvändiga tjänster för att tillbringa en utmärkt semester. Hela familjen kommer att njuta av vattenparken Aquópolis och köpcentret Habaneras, ett av de bästa fritidscentren för familjer.
Torrevieja är ett av de områden som har många soldagar under året och dess stränder, med sitt kristallklara vatten, är bland de mest kända på Costa Blanca.
På stränderna kan du utöva olika vattensporter som kitesurfing, kajakpaddling och vindsurfing, samt utforska vandringsleder och fiska. På 4 km avstånd ligger Torrevieja med sin småbåtshamn och strandpromenad, och 2 km bort ligger den skyddade naturparken Las Lagunas de la Mata. Besök också de berömda rosa lagunerna, där du kan njuta av trevliga promenader till fots och på cykel.