

















Semesterhus
Sättra/Sättra
S40506
Semesterhus - Sättra/Sättra , Sverige
4 Gäster
2 Sovrum
1 Badrum
0 Husdjur
På övervåningen, under snedtak, råder en ombonad och hemtrevlig atmosfär. Bekväma sittmöbler, trägolv och gott om dagsljus skapar en inbjudande plats för avkoppling. Vardagsrummet har direkt anslutning till sovutrymmena på övervåningen, medan kök och badrum ligger på nedervåningen. Utomhus har gästerna en egen avsedd del av trädgården, även om huset ligger på ägarens tomt. Sättra är en bra utgångspunkt för att upptäcka mellersta Öland, med Ekerum Golf i närheten och Borgholm på bekvämt avstånd med kaféer, restauranger och sin livliga sommarstämning. De imponerande ruinerna av Borgholms slott och kungliga Sollidens slott ger möjlighet till minnesvärda utflykter, medan Ölands särpräglade landskap lockar till cykling, promenader och dagar då man utforskar kusten. Ön är även känd för sina gårdsbutiker och lokala råvaror. Återvinningsmöjligheter vid boendet gör det enkelt att sortera hushållsavfall under vistelsen.
Funktioner
Dammsugare
Gratis p-plats på tomten : 2 Parkeringsplatser
Grill
Hav
Kaffebryggare
Privat trädgård
Rökfritt hus
Semesterhus : 55 m2
Trädgård : 100 m2
Trädgårdsmöbler
WiFi
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Tips för fiske

Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration