Denna envåningsbyggnad har två sovrum. Det ena rummet har två enkelsängar som kan sättas ihop till en dubbelsäng, medan det andra har en dubbelsäng. Intill sovrummen finns ett badrum med hydromassagedusch. Villan har även ett vardagsrum med TV som är anslutet till matsalen och ett fullt utrustat kök. För våra yngre gäster finns en PlayStation tillgänglig. Hela villan är utrustad med en centralt placerad luftkonditioneringsenhet som täcker hela huset. Från vardagsrummet har du direkt tillgång till trädgården, där du hittar en pool och solstolar där du kan koppla av och njuta av solen. I trädgården finns även en täckt terrass med grill, där du kan tillaga läckra rätter, samt ett matbord. I en del av trädgården finns en hörna för de yngsta gästerna med en studsmatta och en lekplats. För gäster som söker en aktiv semester finns cyklar och ett bordtennisbord tillgängliga på begäran. I villans trädgård finns en separat byggnad med wellnessavdelning, där du kan koppla av i bastun och bubbelpoolen, samt ett gym med olika träningsredskap som står till ditt förfogande. Det finns även ett tvättstuga i samma byggnad. Wellnessavdelningen, gymmet och tvättstugan delas med gästerna på Villa Lu, som ligger precis bakom villan. Tomten är helt inhägnad och har en privat parkeringsplats för 2 bilar. Boka ditt boende på Villa Le och tillbringa en oförglömlig semester med vänner och familj. Villa Le ligger i den lilla staden Oklaj i Dalmatien och är en utmärkt utgångspunkt för att utforska omgivningarna. Dalmatien är känt för sin vackra kust och sina öar, men även inlandet är värt ett besök. 15 km från villan ligger Knin, en stad som är känd för sin imponerande fästning. Fästningen ligger 345 m över havet och erbjuder en underbar utsikt över staden och dess omgivningar.
Kroatien är känt för sina nationalparker och naturparker. Vi rekommenderar ett besök i nationalparkerna Krka och Kornati samt naturparken Vrana-sjön.
Nationalparken Krka ligger nära villan, bara några kilometer bort – Roški-vattenfallet ligger 4 km från villan, det största vattenfallet Manojlovac ligger bara 2 km bort och Bilušića buk ligger 2 km bort. Missa inte den naturliga skönheten vid floden Krka!
Matälskare kommer att njuta av detta område. Förutom det medelhavsinspirerade köket är området även känt för Drniš-prosciutto, och Drniš ligger bara 14 km från villan.
Šibenik ligger 45 minuters bilresa från villan. Sankt Jakobs katedral, som finns med på UNESCO:s världsarvslista, samt ett utmärkt gastronomiskt utbud, strandpromenaden och mycket mer är skäl att besöka denna underbara stad.
Även de andra berömda dalmatiska städerna Zadar och Split ligger inte långt bort och är väl värda ett besök.





























































