Semesterlägenhet
Marinella di Selinunte
IST073
Semesterlägenhet - Marinella di Selinunte , Italien
- Sleeps up to 6
- 2 bedrooms
- 1 bathroom
- Up to 1 pet allowed
1
out of 5
Trevlig lägenhet på andra våningen i en bostad i hjärtat av Marinella di Selinunte. Stranden ligger 400 m bort och den arkeologiska parken 300 m. Läget är idealiskt för den som vill ha allt nära till hands. Bara några steg bort hittar du marknader, barer, restauranger, apotek och allt du behöver för en underbar semester i denna vackra del av Sicilien. Lägenheten är enkelt men funktionellt inredd och har två sovrum, varav ett med havsutsikt, och en bäddsoffa i vardagsrumsköket. En terrass ligger framför lägenheten och är utrustad för uteservering med trädgårdsmöbler och grill. På övervåningen finns en andra terrass från vilken du kan se Selinuntas vackra hav. Boendet är även lämpligt för din fyrbenta vän. Utnyttja det goda läget för att besöka omgivningarna och de många sevärdheterna som Marsala och "Saline" i Trapani, San Vito lo Capo och Riserva dello Zingaro, byn Erice och dess slott. I samma komplex finns IST073 och IST074.
Funktioner
Gratis carport pĂĄ tomten : 1 Parkeringsplatser
Grill
Hav
Havsutsikt frĂĄn terrassen
Internet concept
Perkolator
Rökfritt hus
Semesterlägenhet : 100 m2
Tvättmaskin
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande
Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration