Se fram emot en oförglömlig semester i detta mycket charmiga stenhus i två våningar. Huset är modernt och stilfullt inrett och har en särskilt trevlig atmosfär. Öppna dörren på morgonen, gå ut på terrassen och andas in den milda luften. Kanske vill du redan nu hoppa i poolen och fräscha upp dig? Efteråt kan du njuta av ditt morgonkaffe vid det lilla trevliga bordet.
Slappna av på solstolarna med en iskall förfriskning. Eller gör det bekvämt i trädgårdsmöblerna med en kopp kaffe och en bra bok. Njut av middagen utomhus på den vackra täckta och planterade terrassen.
Huset har också en inhägnad trädgård där du kan koppla av. Du bor 2 km från stranden, där du kan hoppa i havet.
Om du känner för en omväxling är staden Pula, 10 km bort, en intressant dagsutflykt. Promenera genom den gamla staden och njut av en kaffe eller en kall förfriskning på ett gatukafé. Upplev den magnifika amfiteatern, besök Augusttemplet och Sergian Arch. Besök också museerna och de vackra kyrkorna i staden.