Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 1
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 2
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 3
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 4
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 5
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 6
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 7
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 8
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 9
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 10
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 11
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 12
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 13
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 14
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 15
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 16
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 17
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 18
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 19
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 20
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 21
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 22
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 23
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 24
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 25
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 26
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 27
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 28
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 29
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 30
Semesterhus - Porec , Kroatien - CLS622 31

Semesterhus - Porec, Kroatien

Objektnummer: CLS622
  • Semesterhus
  • 135m2
  • 6
    personer
  • 3 sovrum
  • 3 badrum
  • 1 husdjur

Extra

  • Husdjur är välkomna! Husdjur är välkomna!

    Husdjur är välkomna!

    Här får hela familjen följa med då husdjur - utan extra kostnad - är välkomna! Såvida inget annat anges, är följande husdjur välkomna: hund, katt, kanin, marsvin, hamster eller sköldpadda. OBS! Önskar du ta med fler djur än maximalt tillåtet för bostaden, måste en förfrågan göras vid bokning.
  • All Inclusive All Inclusive

    All Inclusive

    En smidigare semester! Här ingår ström, gas, vatten, uppvärming, sänglinnen, handdukar och slutstädning. Om turistskatt ingår eller ej står beskrivet i presentationen för respektive semesterbostad.
  • Internet Internet

    Internet

    Semesterboende med tillgång till Internet. Vänligen notera att tillgången kan vara begränsad till ett visst antal GB eller tillgänglig mot en extra kostnad. På husbeskrivningen kan du se vilken typ av internettillgång som finns för det specifika boendet.
  • Rökfria semesterhus Rökfria semesterhus

    Rökfria semesterhus

    I dessa semesterbostäder får man INTE röka.

Beskrivning

Villa Rosa Kringa är den perfekta semesterbostaden för alla som drömmer om att utforska Istrien. Tack vare sitt centrala läge är villan den perfekta utgångspunkten för utflykter i alla riktningar. Den runda privata poolen är husets blickfång, som kommer att erbjuda dig den nödvändiga förfriskningen under varma sommardagar. Koppla av på en av solstolarna under den kroatiska solen och varva ner. Det bästa stället att tillbringa tid med familjen är på den täckta terrassen med kolgrill, där du kan förbereda regionala delikatesser. Det stora träbordet är perfekt för en familjefrukost på morgonen innan du ger dig ut för att utforska. Det helt luftkonditionerade vardagsrummet består av ett vardagsrum med en mysig soffa och TV för filmkvällar, en matplats och ett fullt utrustat kök. Ett sovrum med dubbelsäng och ett badrum med dusch kompletterar bottenvåningen. Trappan leder dig till den övre nivån, där ytterligare 2 sovrum lovar vilsamma nätter. Båda sovrummen har eget badrum med dusch. Ett av sovrummen har en dubbelsäng, det andra har en dubbelsäng och ytterligare två enkelsängar. Villan kan därför rymma upp till 8 gäster. Unna dig själv och dina nära och kära en drömsemester, boka Villa Rosa Kringa och upplev magiska Istrien. Villa Rosa Kringa ligger i den charmiga byn Kringa, som tillhör Porecs kommun men är mycket centralt i Istrien. Villans läge är idealiskt om du vill tillbringa din semester med att utforska regionen. Städerna längs den istriska kusten kan alla nås inom en timme med bil. Besök Umag, Porec, Pula och Rabac, promenera längs strandpromenaderna, njut av solen och havet på de vackraste stränderna och prova färsk fisk från grillen i en av de berömda restaurangerna. Pazin med sitt slott på bergssluttningen och zipline över ravinen eller Motovun med sina vingårdar och filmfestival väntar också på att bli upptäckta. Gourméerna bland er kommer att uppskatta det gastronomiska utbudet med tryffel, skinka och gott vin, och de små kommer inte att glömma Dinopark Funtana eller vattenparken Istralandia. Upplev magiska Istrien med dina nära och kära! Observera att detta boende kan ta emot yngre besökargrupper på begäran. Vänligen kontakta oss för att kontrollera detta. En yngre besöksgrupp på detta boende är en grupp personer som är 25 år eller yngre. Om du är en yngre besöksgrupp [eller planerar en svensexa] kan du bli ombedd att betala en extra deposition vid ankomsten. Om någon skada orsakas av gästerna i ditt sällskap kommer kostnaden för att reparera eventuella skador/ersätta eventuella skadade föremål att dras av från depositionen.

Om detta boende

Fakta
  • Husdjur: 1
  • Uthyres ej till ungdomsgrupper
  • Vår stjärnkategorisering: 4
  • Gäster: 6
Faciliteter
  • Hårtork
  • Internet (trådlöst)
Rum
  • Kök: Varmt och kallt vatten
  • Badrum nr. 1
    • WC: Varmt och kallt vatten , Badkar
  • Badrum nr. 2
    • WC: Varmt och kallt vatten , Badkar
  • Badrum nr. 3
    • WC: Varmt och kallt vatten , Badkar
  • Kök
  • Sovrum nr. 1
    • Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Sovrum nr. 2
    • Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Sovrum nr. 3
    • Dubbelsäng(ar) (2 platser)
  • Vardagsrum
Uppvärmning / Energi
  • Aircondition i hela bostaden
Utomhus
    Avstånd / Närområde
    • Distance airport: PUY : 50 km
    • Avst. till närmaste vatten/bad: 20 km (Hav/klippkust)
    • Vänligen notera att de ungefärliga avstånden mäts fågelvägen från tomtgränsen.

    Platser i närheten:

      Beräkna avstånd till bostaden