

































































Semesterhus
Vodnjan
CLI664
Semesterhus - Vodnjan , Kroatien
10 Gäster
4 Sovrum
4 Badrum
1 Husdjur
Denna gamla, renoverade villa med en stor pool i en vidsträckt, grönskande innergård är den perfekta platsen för den lugna och avkopplande semester du drömmer om. Villa Negrin har fyra sovrum och rymmer upp till tio personer. På bottenvåningen i det öppna utrymmet finns ett stort vardagsrum med öppen spis, ett fullt utrustat kök och en matplats för tio personer, perfekt för familjemiddagar. Det finns även en vinkällare på bottenvåningen. På första våningen finns tre sovrum, alla tre med luftkonditionering och eget badrum, samt en liten, mysig terrass där det alltid blåser en behaglig bris under varma sommardagar. Den gamla vindsvåningen har omvandlats till ett stort sovrum med synliga tegelväggar och takbjälkar som ger en vacker inramning. Även detta sovrum är luftkonditionerat och har eget badrum. På gården finns en stor pool där du kan simma och koppla av när dagarna blir för varma, eller sola på solstolarna runt poolen med en kall dryck i handen. Poolen har även en liten rutschkana för de små. Om du reser med barn är denna villa det perfekta valet, eftersom den erbjuder en 2 000 m² stor trädgård med frodig grönska där barnen kan leka utan bekymmer. För att de ska ha roligt och kunna koppla av finns det även ett badminton- och volleybollnät, en studsmatta, en basketkorg, gungor och dart, så att de enkelt kan göra av med överskottsenergin. Det finns även en stor täckt utomhusmatsal med grill för tolv personer, där ni kan njuta av familjemåltiderna medan brisen bär med sig den härliga sommardoft från det närliggande havet. Känner du dig inte avslappnad redan nu? Boka Villa Negrin nu och unna dig den semester du förtjänar. Gajana är en liten by i kommunen Vodnjan nära Pula och Rovinj. Gajana är en typisk istrisk by med 20 hus, omgiven av åkrar och skogar. Cirka 6 km utanför Gajana ligger den medeltida staden Vodnjan, där du i stadskärnan fortfarande kan beundra barock-, renässans- och gotisk arkitektur. Överallt ser man många detaljer från olika epoker, såsom trädörrar, stenfasader och smidesjärnsdekorationer på fontäner. Typiska gamla och smala istriska gator, belagda med sten, leder till kyrkan, som har det högsta kyrktornet i hela Istrien. Eftersom trafikförbindelserna i Istrien är goda kan du när som helst hoppa in i bilen och åka på en utflykt. Efter en kort bilresa på 20 till 40 minuter genom den vackra naturen når du de stora kuststäderna Pula, Rovinj och Poreč. Alla tre orterna är antika städer från romartiden, där du kan utforska många historiska sevärdheter, såsom amfiteatern i Pula, den eufrasiska basilikan i Poreč eller S:t Eufemias kyrka i Rovinj. För att svalka dig i det kristallklara havet kan du besöka de många stränderna i omgivningen.
Funktioner
All Inclusive
Bordtennis och dart
Diskmaskin
Förbrukningskostnader inkl.
Gratis p-plats på tomten : 8 Parkeringsplatser
Inhägnad trädgård
Kaffebryggare
Luftkonditionering : 4 st.
Rökfritt hus
Semesterhus : 236 m2
Tomt vid vatten : 2000 m2
Tvättmaskin
Utomhuspool : 32 m2
WiFi
Öppen spis
Plats
Information om semesterhus
Fakta
Faciliteter
Rum
Utrustning
Uppvärmning/energi
Utanför
Närliggande

Semesterinspiration & Erbjudanden
Anmäl dig till vårt nyhetsbrev för att få inspiration och fina erbjudanden!
När du anmäler dig till vårt nyhetsbrev får du marknadsförande kommunikation från NOVASOL. Vi kommer att skicka dig våra allra bästa erbjudanden på vistelser i våra semesterboenden, samt inspiration för din nästa semester, kundfördelar från våra partners och bjuda in dig att delta i tävlingar.
Du kan avprenumerera när du vill genom att klicka på länken för avanmälan i våra nyhetsbrev. Vi kommer att behandla din information i enlighet med vår personuppgiftspolicy.
Utforska
Destinationer
Inspiration