Här hittar ni den perfekta miljön för en avkopplande semester med familjen eller vännerna – omgiven av natur, kulturhistoria och ett varierat utbud av fritidsaktiviteter. Semesterhusets hjärta är det ljusa, öppna vardags- och matrummet med integrerat kök, där matlagning, måltider och avkoppling smälter samman i en mysig och inbjudande atmosfär. Under svalare kvällar sprider kaminen en behaglig värme.
Ute väntar en stor, solig trädgård med gott om plats för lek, avkoppling och gemytliga stunder. Det finns två terrasser, varav en är täckt, så att ni kan njuta av livet utomhus i nästan alla väder. En del av trädgården är avskärmad av buskar och blommor och utgör en privat, lugn oas. Dina barn kommer att älska studsmattan, och hela familjen kan roa sig med det stora utbudet av utomhuslekar.
Semesterhuset ligger i en vacker naturmiljö nära skogen och Isefjorden, som året runt inbjuder till promenader, cykelturer, badutflykter och naturupplevelser. Butiker och ett glasscafé ligger bara några minuter bort, så allt du behöver finns inom bekvämt räckhåll. Omgivningarna erbjuder också många möjligheter till utflykter. Slottet Jægerspris är ett givande utflyktsmål för den som är intresserad av historia. Där kan ni besöka museets imponerande minnesrum och promenera genom den vackra slottsparken. Simhallen i Frederikssund erbjuder förutom en inomhuspool även ett wellnessområde.

















