Våra lokala rådgivare

Kunskap och lokal närvaro

På NOVASOL har vi lokala rådgivare över hela Sverige som året om besöker befintliga samt nya semesterboenden som kan hyras ut. Förutom att besöka och skriva avtal med nya uthyrare, arbetar våra Husrådgivare bland annat med att på förfrågan ge råd och tips på hur du kan förbättra din uthyrning.

Vår lokala rådgivare ger tips på hur du kan förbättra din uthyrning

 
Är du uthyrare och vill komma i kontakt med den person som arbetar i området du har ditt semesterboende? Då är du välkommen att se listan nedan eller kontakta det svenska huvudkontoret på 031-304 55 70 så hjälper vi dig fram till rätt person. 
 
Är du intresserad av att hyra ut din stuga eller semesterlägenhet och vill veta mer? Då är du välkommen att kontakta oss. Då kommer vi att koppla ihop dig med rådgivaren för ditt område som berättar mer. En intresseanmälan är självklart inte förpliktigande på något sätt. Läs gärna mer om oss på NOVASOL i Sverige.

Lokala rådgivare i Sverige

Här finner du rådgivaren för ditt område
Skåne

Anna-Karin Nilsson
Tel: 0709-17 99 79
anna-karin.nilsson@novasol.com
 
Annelie Assarsson
Tel: 0709-17 99 62
annelie.assarsson@novasol.com
 
Brigitte Brandt
Tel: 0733-32 34 21
brigitte.brandt@novasol.com
 
Lars Lindgren
Tel: 0709-17 99 64
lars.lindgren@novasol.com
 

Lokalkontor Ystad
Bollhusgatan 4 Ystad
ystad@novasol.com

Halland

Brigitte Brandt
Tel: 0733-32 34 21
brigitte.brandt@novasol.com
 
Susanne Pilarp
Tel: 0709-17 99 69
susanne.pilarp@novasol.com

Blekinge

Anna-Karin Nilsson
Tel: 0709-17 99 79
anna-karin.nilsson@novasol.com
 
Thomas Hansson
Tel: 0708-99 36 15
thomas.hansson@novasol.com

Småland

Susanne Pilarp
Tel: 0709-17 99 69
susanne.pilarp@novasol.com
 
Christina Nilsson
Tel: 0372-320 84, 0709-17 99 74
christina.nilsson@novasol.com
 

Öland

Tel: 031-304 55 70
leads@novasol.se
 
Lokalkontor Öland
Tel: 0485-303 60
E-post: christer.havre@novasol.com
Turistvägen 1, 38690 Färjestaden

Gotland

Maria Lindvall
Tel: 0703-02 33 35
maria.lindvall@novasol.com
 
Morgan Sjöström
Tel: 0498-23 03 00
gotland@novasol.com
 
Lokalkontor Gotland
Tel: 0498-23 03 00
Hamngatan 4, 62157 Visby
 

Bohuslän

Lennart Fredriksson
Tel: 0709-17 99 68
lennart.fredriksson@novasol.com
 
Renée Marberg
Tel: 0723-87 07 39
renee.marberg@novasol.com

Västergötland

Lennart Fredriksson
Tel: 0709-17 99 68
lennart.fredriksson@novasol.com

Närke och södra Södermanland

Tel: 031-304 55 70
leads@novasol.se

Östergötland

Katrin Bergman

Tel: 0709-17 99 65
katrin.bergman@novasol.com

Stockholmsregionen (omkrets 30-40 mil)

Ingela Bergwall
Tel: 0723-53 54 89
ingela.bergwall@novasol.com
 
Inger Frisch
Tel: 08-55 15 77 30, 0709-17 99 73
inger.frisch@novasol.com

Dalsland

Lennart Fredriksson
Tel: 0709-17 99 68
lennart.fredriksson@novasol.com

Värmland

Lennart Fredriksson
Tel: 0709-17 99 68
lennart.fredriksson@novasol.com

Niklas Gustavsson
Tel: 0707-707157
niklas.gustavsson@novasol.com

Dalarna

Tel: 031-304 55 70
leads@novasol.se

Delar av Uppland och Västmanland, Gästrikland, samt Sverige norr om Dalarna och Gästrikland

Tel: 031-304 55 70
leads@novasol.se

Länder utanför Sverige

Om du har en semesterbostad utomlands, har det landet hand om kontakten med dig. Om du är osäker på vart du ska vända dig, är du välkommen att kontakta huvudkontoret i Sverige (031-304 55 70/novasol@novasol.se) så hjälper vi dig att hitta rätt.

Om du ännu inte hyr ut med oss, kan du läsa mer om att hyra ut hus utomlands här.