Arriving on a Saturday will increase the number of available properties
 
 

Att ha en lokal närvaro är en viktig del i vårt arbete för att få en marknadsanpassad uthyrning samt hjälpa landsbygden att växa. Som exempel, finns våra husrådgivare över hela landet som bl.a. arbetar med att besöka husägare och skriva avtal med dig som vill hyra ut med NOVASOL.

Välkommen att använda vårt intresseformulär så kontaktar vi dig snarast möjligt.

Du kan även kontakta oss direkt på:

» Telefon: 031-304 55 70
» E-mail: husagarservice@novasol.se

Våra lokala husrådgivare

 

Kunskap och lokal närvaro

NOVASOL har lokala husrådgivare över hela Sverige som året om besöker befintliga samt nya hus som vill hyra ut med NOVASOL. Förutom att besöka och skriva avtal med nya husägare, arbetar våra husrådgivare bland annat med att på förfrågan ge råd och tips på hur du kan förbättra din uthyrning.

 

Är du husägare och vill komma i kontakt med den person som arbetar i området du har ditt hus? Då är du välkommen att se listan nedan eller kontakta det svenska huvudkontoret på 031-304 55 70 så hjälper vi dig fram till rätt person.

 

Är du intresserad av att hyra ut din stuga eller semesterlägenhet och vill veta mer? Då är du välkommen att lämna en intresseanmälan på denna sida: hyra ut stuga i Sverige. Då kommer husrådgivaren för ditt område att kontakta dig och berätta mer. En intresseanmälan är självklart inte förpliktigande på något sätt.

 

Tillbaka till sidans topp

 

Anna-Karin Nilsson

Tel: 0709-17 99 79

anna-karin.nilsson@novasol.com

 

Annelie Assarsson

Tel: 0709-17 99 62

annelie.assarsson@novasol.com

 

Brigitte Brandt

Tel: 0733-32 34 21

brigitte.brandt@novasol.com

 

Lars Lindgren

Tel: 0709-17 99 64

lars.lindgren@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Brigitte Brandt

Tel: 0733-32 34 21

brigitte.brandt@novasol.com

 

Susanne Pilarp

Tel: 0709-17 99 69

susanne.pilarp@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Anna-Karin Nilsson

Tel: 0709-17 99 79

anna-karin.nilsson@novasol.com

 

Thomas Hansson

Tel: 0708-99 36 15

thomas.hansson@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Samuel Johannesson

Tel: 0709-17 99 72

samuel.johannesson@novasol.com

 

Susanne Pilarp

Tel: 0709-17 99 69

susanne.pilarp@novasol.com

 

Christina Nilsson

Tel: 0372-320 84, 0709-17 99 74

christina.nilsson@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Samuel Johannesson

Tel: 0709-17 99 72

samuel.johannesson@novasol.com

 

Servicekontor Öland:

Tel: 0485-30360

E-post: christer.havre@novasol.com

Turistvägen 1, 38690 Färjestaden

Tillbaka till sidans topp

 

Maria Lindvall

Tel: 0703-02 33 35

maria.lindvall@novasol.com

 

Morgan Sjöström

Tel: 0498-23 03 00

gotland@novasol.com

 

Servicekontor Gotland:

Tel: 0498-23 03 00

Hamngatan 4, 62157 Visby

Tillbaka till sidans topp

 

Lennart Fredriksson

Tel: 0709-17 99 68

lennart.fredriksson@novasol.com

 

Renée Marberg

Tel: 0723-87 07 39

renee.marberg@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Lennart Fredriksson

Tel: 0709-17 99 68

lennart.fredriksson@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Samuel Johannesson

Tel: 0709-179972

samuel.johannesson@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Samuel Johannesson

Tel: 0709-179972

samuel.johannesson@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Ingela Bergwall

Tel: 0723-53 54 89

ingela.bergwall@novasol.com

 

Inger Frisch

Tel: 08-55 15 77 30, 0709-17 99 73

inger.frisch@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Lennart Fredriksson

Tel: 0709-17 99 68

lennart.fredriksson@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Lennart Fredriksson

Tel: 0709-17 99 68

lennart.fredriksson@novasol.com

Tillbaka till sidans topp

 

Tel: 031-304 55 70

leads@novasol.se

Tillbaka till sidans topp

 

Tel: 031-304 55 70

leads@novasol.se

Tillbaka till sidans topp

 

Tel: 031-304 55 70

leads@novasol.se

Tillbaka till sidans topp

 

Om du har en semesterbostad utomlands, har det landet hand om kontakten med dig. Om du är osäker på vart du ska vända dig, är du välkommen att kontakta huvudkontoret i Sverige (031-304 55 70/novasol@novasol.se) så hjälper vi dig att hitta rätt.

Om du ännu inte är husägare, kan du läsa mer om att hyra ut hus utomlands här.

 

Tillbaka till sidans topp